| Girly97 a întrebat:

De cateva luni ma chinui sa obtin ecunosul VERIFICAT pentru pagina mea de Facebook insa Facebook respinge cererile mele constante! Ma poate ajuta cineva sa inteleg ce nu mentionez corect in formular si sa obtin odata ecusonul? Multumesc.

3 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Ne arati si noua pagina ta?

| haileewatson a răspuns:

Ca sa obtii ecusonul verificat trebuie sa fii celebritate, persoana cunoscuta, artist, business, sau un brand global etc. Bineinteles ca ei verifica pagina respectiva, cati urmatori ai, ce postari ai, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fi o persoana publica, o companie cunoscuta sau un brand inregistrat ca sa obti verificarea. Daca tu sau brand-ul paginii tale nu apare la o simpla cautare in stiri, recenzi, etc. nu te incadrezi in cerintele obtinerii statutului de pagina verificata.
"In addition to following our terms of service and the Facebook Community Standards, Pages and profiles need to be:

Authentic: Represent a real person, registered business or entity.

Unique: Be the only presence of this person or business. Only one Page or profile per person or business may be verified, with exceptions for language-specific Pages and profiles. We don't verify general interest Pages and profiles (example: Puppy Memes).

Complete: Have an about section, Page or profile photo and recent activity, including at least one post.

Notable: Represent a well-known, often searched person, brand or entity. We review Pages and profiles that are featured in multiple news sources, and we don't consider paid or promotional content as sources for review."