| sindeiu a întrebat:

De ce cand vreau sa cumpar ceva online imi zice aceasta metoda de plata a fost refuzata? Mi-am asociat cardul de paypal, sa fie de la aia? Inainte a mers

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu poti detine un cont Paypal, pentru ca ai 15 ani doar si este ilegal.
Nici macar nu poti atasa vreun card bancar, fiindca paypalul trebuei sa-l verifice si sa-ti ceara act de identitate care sa coincida cu cardul bancar si sa scrie acolo ca ai peste 18 ani, ca sa fii legal eligibil sa detii cont la Paypal, ceea ce tu nu esti!

| Militaru2001 a răspuns:

Hmm, suna la banca. Mi se pare ca tu cand iti asociezi cardul la ppl iti ia un cent de pe card. Sau tu nu ai confirmat codul ala de securitate. Care il primesti pe mesaj, daca ai ceva probleme suna la banca si zi ca vrei sa iti schimbi numarul de telefon pe care primesti toate noutatile si stariile cardului tau.

| sindeiu explică (pentru Militaru2001):

Am confirmat tot am primit codul prin sms si acum nu mai pot nici sami setez cardul pe gpay

| Militaru2001 a răspuns (pentru sindeiu):

Da, niste plați au fost validate incorect iar banca crede ca e ceva ne inregula cu cardul, poți suna maine, e singura opțiune. Trebuie deblocat, nu poate fi atasat la nimic pana nu suni sa-l faca valid