| Oprea_Valentin_1997 a întrebat:

De ce imi respinge banca(bancomatul) cardul?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate are erori cardul sau bancomatu e stricat

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O prima problema poate fi ceva depunere. Sterge-l cu o carpa curata si moale in zona chipului si a benzii magnetice de pe laterala. Verifica, de asemenea, data expirarii. Pe el se afla luna si anul (in ordinea asta). Daca nu inseamna ca s-a demagnetizat si trebuie sa mergi la banca sa-ti emita altul.

| darrio2007 a răspuns:

Poate are defectiuni.Dar de obicei ti-l retine in bancomat.Ai incercat de mai multe ori? Mergi la banca si explica-le situatia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O fi cardul expirat, blocat, stricat

| Alexs_Alexs_1999 a răspuns:

Ori bancomatul este stricat ori cardul iti este dezactivat, fa o vizita la institutia la care ai creat cardul.