| fixy a întrebat:

De ce la scoala nu ne invata cum sa cheltuim banii, de exemplu parintii mi-au dat o suma de bani sa fac ve vreau cu ea, insa eu nu stiam ce anume e mai importan sa-mi cumpar?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca eram fratele tau iti dadeau eu educatie, dar la cum parintii s-au modernizat si ei habar n-au de copil sa-i dea educatia necesara. Du-te la ei si spune-le mama, tata vreau sa ma educati asa cum se cuvine nu ma lasati la o parte daca vreti sa aveti o fata de nota 10. Sa stii ca daca o sa ai probleme cu scoala vina le apartine lor pentru ca nu te-au educat corespunzator.

| emy a răspuns:

Roaga-l pe Dumnezeu sa te indrume! Crede-ma ca asa e cel mai bine! El stie cel mai bine ceea ce iti trebuie! happykiss>big grin

| Andrei07565486 a răspuns:

Acum depinde de ce ai nevoie, tu stii mai bine prioritatiile tale, sau ai nevoie de altcineva care sa iti spuna ce sa faci cu acei bani.:

| ICanSeeAll a răspuns:

Pentru ca scoala din Romania nu ii pregateste pe copii pentru viata. Incearca sa ii invete multa teorie, care de multi nu se prinde. In strainatate nu e asa. Cred ca poti sa te documentezi pe internet si sa citesti carti despre genul acesta de lucruri. Sunt foarte educative. Succes!

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| M1hai a răspuns:

Sa bagi toti banii intru Calculator, mai exact in piese! eu asa fac!

| andreyuu a răspuns:

Pai in primul rand, invata sa nu dai bani pe prostii ( ma refer la mancare nesanatoasa si dulciuri), desi cateodata poate te ajuta cu o rezeva de energie.
Fiecare dintre noi are fixurile noastre, de ex eu sunt cu tehnologie, altii sunt cu hainele, altii sau mai ales altele sunt cu papucii,...
Gandeste-te de ce ai nevoie, si daca ai nevoie de un sfat, intreaba-ti parintii.

| ColaCola a răspuns:

Ai sa inveti la Educatie Antreprenoriala sau Economie.Sau daca vrei neaparat fa Facultatea de Finante Banci cand vei fi mare pentru a stii mai multe despre bani si utilizarea lor.

| jonydd a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sati cumperi ce vrei ce ai nevoie si ce iti place acum eu nu te cunosc sa-ti spun eu ce sa-ti iei ia-ti ceva ce vrei u nu lasa pe nimeni sa-ti spuna ce sati cumperi ia-ti doar ce vrei si ce iti place big grin

| nousername2 a răspuns:

Asta tine de fiecare cum isi organizeaza banii in functie de nevoile tale sau de placeri
doar nu poate sa iti zica sa-ti faci provizii de prezervative sau tampoane k nu se stie niciodata