| AgataLorena a întrebat:

De pe ce site imi recomandati sa cumpar un domeniu (.ro) si hosting care sa mearga sincronizate cu platforma shopify?
Vreau sa fac un site de vanzare si nu am deloc cunostinte in domeniu

4 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Namecheap.com

Dar știi ca domeniul și cu hosting ul pot fi cumpărate direct de pe shopify, nu? Vezi ceva acolo la plans, ca începe cu 30 de dolari pe luna.

Totuși, de ce vrei sa cumperi în domeniul.ro?
Piața este mai mare în alte părți.
Oricum, succes!

| AgataLorena explică (pentru Nemessys):

Am vazut ca merge si pe shopify doar ca acolo nu gasesc domeniu. ro. vreau sa ma axez strict pentru piata din Romania big grin

| Nemessys a răspuns (pentru AgataLorena):

Știu ca poate părea o întrebare stupida dar în România sunt furnizori care livreaza pentru tine și tu te ocupi doar de site și vânzări? Evident cumpărând o anumita marfa înainte.

În exemplu clasic de dropshipping știi ca dacă un client da comanda tu poți comanda în locul lui, el se alege cu produsul și tu păstrezi adaosul de preț, dar nu știu dacă se poate la fel și în România.

| RaduRobertRO a răspuns:

Variante sunt multe, de la Clausweb si pana la Hostico, nu am inteles ce inseamna site de vanzare [ vrei sa-l vinzi sau sa vinzi pe el, magazin online? ] Banuiesc ca daca ai scris shopify vrei magazin online. Ce vrei tu nu are legatura cu locul de unde cumperi domeniul si nici cu hostingul ci cu platforma instalata pe site.