| dimro8 a întrebat:

Am un blog pe platforma Blogger. Vreau sa elimin blogspot.ro din adresa si sa trec la domeniu.ro. Vreau sa stiu daca este chiar atat de esential sa-mi iau si hosting? Are ceva daca imi iau decat domeniu? Cu ce ma poate afecta daca raman pe blogger cu hosting-ul? Ce site-uri de domenii imi recomandati in afara de rotld!

Răspuns Câştigător
| InspiratieDIY a răspuns:

Nu este nevoie de hosting. Blogger apartine Google, deci nu cred ca o sa moara prea curand. Hosting inseamna sa iti construiesti blogul de la 0. Platforma Blogger nu o poti muta pe hosting-ul tau. Deci daca esti hotarat/a sa pornesti de la 0, atunci iti iei hosting si spor la treaba. daca nu te deranjeaza Blogger, domeniul este de ajuns.
Domeniul il poti lua de oriunde, tot ROTLD se va ocupa de el happy Gaseste unde e mai ieftin, la oferta!winking
Bafta!

3 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Unde ai domeniul e bine sa ai si hosting-ul (in cazul de pana fie de curent/conexiune internet sau mentenanta). RoTLD (Romanian top level domain) este o institutie care controleaza domeniile (.ro) si problemele sale. O firma de hosting care sa aiba uptime-ul foarte bun. Personal ii recomand pe cei de la krond solutions sunt promti si seriosi.

| InspiratieDIY a răspuns:

Am uitat sa intreb, care e adresa blogului? :)
Al meu il gasesti aici:
http://inspiratiediy.blogspot.com/

| dimro8 explică:

Lifeveo.blogspot.ro