| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot imprumuta o suma mai mica de bani? Exista banci care sa iti imprumute sume mici de bani si sa-ti permita sa le returnezi rapid? Nu vreau sa apelez la camatari.

10 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Nu te ssatuiesc sa te imprumuti la camatari ai grija. LA orice banca poti lua o suma de abni si daca poti sa op dai inapoi repede ok vei plati un comision si gata. cu cit amio repede cu atit mai bine

| Irina a răspuns:

Sa ai grija, la imprumuturile pe o perioada mai mica costurile sunt pe masura. vezi ca unele banci au credite de genul "de 3 ori salariul", un fel de linie de credit.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Incearca la Provident. Mult mai rapid si mai simplu ca la banci. Documenteaza-te bine asupra dobanziilor si a conditiilor de creditare.

| cristi27 a răspuns:

Sa nu te joci cu camatarii ca aia is ai dracu iti zic si eu sa incerci tot la providdent ca se face repede

| sese a răspuns:

Doar de la prieteni daca ai siguranta ca poti returna suma.In caz contrar ei vor pierde suma si tu pe ei.

| scootsie a răspuns:

Mergi la o banca garantata de stat, unde dobanzile sunt mai suportabile. Dar trebuie sa ai venituri, deoarece trebuie sa prezinti adeverinta de venit.Providentul are cea mai mare dobanda si trebuie sa platesti rate saptamanal, iar de camatari sa fugi cat vezi cu ochii! Multi oameni si-au pierdut bunurile(case) si chiar viata din cauza lor...

| oooooooo a răspuns:

La Provident nu poti lua foarte mult, daca te imprumuti prima oara-800 de ron-cred ca asta e prima suma.Platesti o rata destul de mica saptamanal-40 ron-si dupa 3, 4 luni poti face un altul care il achita automat pe cel initial, si iti ramane restul de bani, dar iti creste si rata saptamanala.Nu il poti returna rapid, dar dobanda e acceptabila-la 800 ron, platesti inca 300 ron, aproximativ.

| Dorinel a răspuns:

Suma mic hmmm...nu ai prieteni care iti pot imprumuta daca nu du-te la BCR... tu chiar nu te uiti pe la TV?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este posibil imprumut

| bogo a răspuns:

O banca. ai venituri? ce suma? ce perioada? ma poti contacta. banca e o solutie buna. te pot ajuta