| anonim_4396 a întrebat:

Cei care se împrumută de la cămătari, cum iau legătura cu ei?
De unde au cămătarii sume mari de își permit să împrumute?

Nu, nu vreau să apelez vreodată la cămătari, e doar o curiozitate.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dau de ei din gura in gura.

Pai de unde sa aiba bani, de la alti fraieri care imprumuta de la ei, din proxenetism, droguri, furturi, taxe de protectie depinde de la camatar la camatar

2 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Haha, au din dobanzile primite de la fraieri.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Sunt multi cămătari cu dosare și controlați de poliție. Dobânda la împrumuturi de la ei este de 600%. Te mai miri de unde au bani! Sursa Radio România Actualități.