| MihocSilviu a întrebat:

Salut,TPU:
Doresc sa achizitionez un produs si am nevoie de bani.
Exista vreo platforma precum Provident care sa imprumute bani,mentionez ca e vorba de o suma destul de mica, in jur de 3000 de lei.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca vrei sa "achizitionezi" un produs, faci un caiet de sarcini, organizezi o licitatie si alegi furnizorul cu cea mai buna oferta, conform caietului de sarcini. ASTA inseamna sa achizitionezi.
Daca vrei sa cumperi, e alta mancare de peste.

| DeyCj a răspuns:

Depinde.Dacă ai o sursă de venit legală și poți dovedi asta cu acte atunci numai poți face un împrumut legal.Succes

| MihocSilviu explică (pentru DeyCj):

Da,si la 3000 de lei sa spunem, ce rata trebuie platita si in cat timp, estimativ?

| DeyCj a răspuns (pentru MihocSilviu):

Depinde de firma de împrumut.Majoritatea firmelor în gen Provident taxează rată pe săptămână, și o să-ți ia dobândă de 200 sau chiar 500% pe an.Așa că ai grijă. Uneori o descoperire de card ar putea fi mai avantajoasă decât să-ți faci de lucru cu firme de genul