| anonim_4396 a întrebat:

Deci am primit contractul asta in america si sunt confuza de un lucru. La sfarsitul contractului spune "[Insert other party name]" care ar fi numele meu, "By:, Name:, Title:" Doar atat sunt confuza la ce se refera prin "By" si "Title". Nu sunt sigura daca "by" se refera la data si nu vreau sa fac o greseala.

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Title e prefixul care se pune in fata numelui in engleza, titulatura, de exemplu: Miss, Ms, Mr, Dr, Lady

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Title se refera la cum ti-a raspuns cineva aici, asta daca este dupa Name, deci pui numele urmat de ce esti tu domnisoara doamna etc.By ala nu-i data, trebuie sa spui contextu la ce anume se refera.Nu prea spui clar nimic, a trebuie sa deduc ce vrei sa intrebi. Poate insemna -de sau pe, deci trebuie sa spui in ce fraza este pus.In sf daca vrei sa iti spun sigur trebuie sa arati formularu.Eu locuiesc in america, deci ce contract ai si in ce stat in ce oras mergi, asta daca poti sa spui.