| laeimbrea a întrebat:

Deci, sa va explic cum sta treaba, vara trecută mi-am deschis un magazin alimentar și de vreo 1 luna nu am chiar asa multe vânzări și lucrez cu mai multe depozite.

La unul dintre aceste depozite nu am reusit sa le plătesc în totalitate marfa si am ramas cu o suma nu chiar asa de mare la ei doar ca am plătit cu sume mici cand venea agentul. Intrebarea mea este daca e normal ca mamei sa ii faca proprire pe salariu, firma este a mea, ea nu are nici o treaba cu ce fac eu sau cu firma mea.
Este legal? Normal trebuia sa aiba treaba cu mine, nu cu ea.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poprirea este pentru altceva. Cred ca nu spui tot.

| johnnny123 a răspuns:

Nu, nu este normal, si nici nu exista vreun mijloc legal prin care cineva ar putea sa faca asta. Daca mama ta nu este implicata in absolut niciun mod in afacerea ta, nu are nimeni dreptul sa-i puna poprire pe salariu.

Asta daca nu cumva ai omis sa spui ceva. De exemplu ca a girat pentru tine, ca este implicata cumva in afacere, etc.

| laeimbrea explică:

Singurul lucru este ca e angajată și la firma mea cu 4 ore, nimic altceva.
Contractul este unul normal, cel cu firma unde lucrează.