| Robotzzzi a întrebat:

Salut.Anul acesta am platit foarte multe facturi cu sume mari si nustiam de ce.In fiecare luna cand venea o factura o plateam de exemplu 90 lei curent.Si luna vitooare venea factura de curent de 150 lei si tot asa si nustiam de ce.Mi s-a pus aia 90 lei care i-am platit la factura urmtoare si plateam mai mult plateam factura de 90 lei de 2 ori.Ce as putea face ca in fiecare luna patesc la fel mi se adauga suma de pe luna trecuta care am platito si eu tot platesc? Ajutor va rog!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contorul se citeste o data la 3 luni, cand se face regularizarea, atunci platesti, de regula, mai mult. In celelalte 2 luni se plateste pe baza de estimare si platesti, de obicei, mai putin.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poti transmite lunar indexul contorului electric telefonic sau on line si se va intocmi factura in concordanta.

| Deny_Denis_2001 a răspuns:

Salutare,in legatura cu facturile de electricitate
Curentu-l s-a scumpit, si se va scumpa pentru todeauna
Verifica-ti locuinta sa nu iti functioneze ceva Non-stop care consuma curent
Nu lasa becuri aprinse, cuptoare aprinse, televizorare aprinse noaptea, deoarece consuma foarte mult orice aparat electrocasnic din casa ta
Verifica-ti daca nu iti fura cineva curent(putin probabil)

Succes!