| BigSpike a întrebat:

Detin un blog personal si desi este vizitat de foarte multe persoane, acestea inca nu isi fac cont pe blog.Cum as putea sa fac sa ii "oblig" sa isi faca cont pentru a vedea reviewrile ce apar pe blog?
Blogul este facut prin Blogspot

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
nu inteleg de ce ai vrea sa'si faca cont, ce anume ai avea de castigat.
Mai bine te gandesti cum sa faci sa-i fidelizezi si cum poti scoate un ban din blog, parerea mea.
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e bine sa-ti obligi vizitatorii ori sa-i santajezi, doar pentru ca ei sa-si faca un banal cont.

Gasesti solutii mai inovatoare, mai usor de inteles, de exemplu ca unele articole, sa nu poata sa fie citite, decat de catre cei care sunt inregistrati.

| BigSpike explică (pentru anonim_4396):

La asta ma refeream mai mult prin ai "obliga"..sa nu poata citii articolele decat daca au cont

| claudia74 a răspuns:

Fa ceva mai mult de atat: intra pe www.munca-acasa.ws si vei fi uimit