| Ghurgh a întrebat:

Detine cineva sau cunoaste cineva pe cineva care detine o platforma online sau nu numai, la care ar avea nevoie de orice fel de ajutor? Caut un job de acasa, am 17 ani si prin zona nu prea gasesc nimic rentabil. Online mi-ar fi mult mai usor, am cunostinte destul de ample in ceea ce priveste calculatoarele si internetul, social media, marketing.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-mi voie sa ma indoiesc ca la 17 anisori ai tu cunsotinte ample in social media, marketing si calculatoare. Simplu fapt ca ai ajuns pe un site dominat de adolescenti sa ceri de lucru, spune totul despre cat de bun te dai si cat de slab esti in realitate.
Pe site-urile profesionale este exclus sa te angajezi, fiindca de acolo ne racolam noi contractorii care trebuie sa aiba peste 18 ani si studii in marketing, IT sau social media.
Deci iti mai raman site-urile de adolescenti unde te joci sau iesi afara la munca, ca sa faci un ban cinstit.
Vine acus' primavara si-i nevoie la sapat gradinile, stropit florile, curatat orasul, rasadit legume si fructe la gradini samd.

daca ma uit bine pe intrebarile puse aici pe froum, vad ca nu le ai deloc nici cu discordul, cu protectia site-ului si in general lacune uriase in acest domeniu.

Iti dau un sfat baiete: nu te mai da expert in ceva ce nu ai habar. Fii cisntiti si spune ce stii sa faci sau cauta-ti o munca fiicca daca cele online nu ai habar de ele.

ia uite aici ce te reprezinta, cat "prpfesionalism" descrii tu aici:
https://www.tpu.ro/......ceva-site/

https://www.tpu.ro/......cut-si-un/

| RyuuRy a răspuns (pentru Violleta2022):

Buna seara doamna Violleta, observ ca detineti nemarginite informatii in ale rautatii online. Sunt curios daca va doare macar putin capul dimineata cand va treziti de la rautate sau v-ati obisnuit deja... Omul cerea niste informatii, spera ca poate aici este cineva care l-ar putea ajuta sa inceapa si el in anumite domenii. Nu zic nu, prost si-a ales locul... dar asta nu inseamna ca este necesara o injosire din partea nimanui. Si ca si chestie, in cazul in care nu v-ati afisat din barlog de o vreme, doresc sa va aduc la cunostinta o noua inventie cica "internet" se numeste si ce chestie ca ofera informatii chiar si gratis in multe domenii. Asa ca nu va mirati sa auziti de tineri care cunosc intr-adevar tainele IT-ului sau macar bazele unor reclame online. Iar pentru tine Ghurgh daca chiar esti serios pe treaba asta, contiuna sa inveti si sa testezi lucurile ca mai ai putin si ai 18 ani, dupa poti intra in lumea mare. Eu am inceput din clasa a 6-a si faceam site-uri si magazine online din clasa a 8-9, asa ca nu esti prea tanar la "17 anisori" sa detii cunostinte in aceste domenii. Mult succes!

| teclado a răspuns:

Am o idee geniala
sa colaboram pentru a creea un site de matrimoniale gratis
dar care sa fie cel mai serios de pe planeta si sa se bazeze pe MERITOCRATIE