| DanAmarandei a întrebat:

Doresc sa deschid un patinoar (cu gheata) in Iasi. Proiectul s-a dovedit a fi mai costisitor decat am anticipat drept pentru care am nevoie de sponsorizari (in conditii legale, cu contract de promovare, cu clauza de restituire, etc. ). Este cineva interesat, sau are cineva o solutie? Totodata, pentru ce interesati, sponsorizarile reprezinta credit fiscal si se deduc direct din impozitul pe profit, nu prin cheltuieli, in limita a 20% din impozit si 3 la mie din cifra de afaceri.

Răspuns Câştigător
| ioachimb a răspuns:

Poate n-ai fost la cine trebuie in brandurile respective. Mai incearca. Fa-le o oferta scrisa, si depune-o fizic la fiecare companie, prin posta romana sau direct la sediul lor. In 30 zile vei primi raspunsuri. Nu se stie niciodata de unde sare iepurele...

3 răspunsuri:
| ioachimb a răspuns:

De ce nu vorbesti la Primarie, doar nu il faci numai pentru tine, este si pentru cetatenii din Iasi...

| DanAmarandei explică (pentru ioachimb):

Iti dai seama ca vorbisem deja, pot sa spun, pentru prima oara in viata mea ca sunt multumit de sprijinul pe care mi-l oferise primaria, mi-a pus la dispozitie 3 terenuri chiar. Am fost in schimb dezamagit de cateva mari branduri din Europa care in Romania isi folosesc cele 25 de procente din impozitul pe profit pe care le permite legea catre donatii numai pentru cauze pierdute, nu si pentru investitii in divertismentul "clasei muncitoare" care, pana la urma, tine toata economia. in fine. poate cu alta ocazie.

| ioachimb a răspuns (pentru DanAmarandei):

Poate n-ai fost la cine trebuie in brandurile respective. Mai incearca. Fa-le o oferta scrisa, si depune-o fizic la fiecare companie, prin posta romana sau direct la sediul lor. In 30 zile vei primi raspunsuri. Nu se stie niciodata de unde sare iepurele...

| ioachimb a răspuns:

Poti apela si la Cluburi sportive sau Banci pentru sponsorizare pe baza de reclama prin banere. Oricum e bine sa-ti faci un site cu patinuarul, in care sa promovezi prin banere sponsorii.