| DeCeMaiContează a întrebat:

Doresc sa-mi achizitionez un paysafe pentru un joc. As vrea sa stiu daca am nevoie de ceva (gen un card) si daca pot sa-l cumpar singur avand in vedere ca sunt inca minor (17 ani).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Serviciul de plăti PaysafeCard este destinat tuturor persoanelor, atât persoanelor care au sub 18 ani, cât și celor care au împlinit vârsta e 18 ani.
Poți sa achiziționezi un PaysafeCard de la orice magazin cu simbolul PayPoint (PP). Vii cu suma integrala (25, 50,75, 100,300 RON) și casierița îți va genera codul Pysafecard in doar câteva minute, fără alte documente.

Mult succes! Funda?; x

| denisTiky a răspuns:

Poti sa iti faci paysafe singur la orice paypoint. Paypoint-ul se gaseste la supermarketuri sau locuri de genu si este un aparat unde poti sa platesti facturi, sa incarci telefoane cu minute, etc si poti sa iti faci si paysafe la ele.

Nu ai nevoie de absolut nimic in afara de bani. Sa zicem ca vrei un psf de 100 de lei, mergi acolo, alegi de pe ecran varianta cu paysafe, pui acolo ce valoare vrei sa aiba paysafe-ul tau, dupa introduci banii (merge cu orice bancnote, poti sa pui doar de un leu pana la 100 ca merge) si dupa vei primi acest paysafe sub forma unui bon, pe el va fi scris un cod, cod care trebuie introdus pe platforma unde vrei sa cumperi jocul. Si cam atat! Bafta!