Întrebare recomandată | anndrei91 a întrebat:

Doresc sa vand o casa in cat mai scurt timp posibil.Care sunt cele mai bune metode de promovare ale unui anunt imobiliar?

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Anunturi in ziarele locale + anunturi pe internet + agentii imobiliare. Daca vrei sa o vinzi intr-un timp foarte scurt cred ca exista o singura metoda - sa o dai sub pretul pietei happy

| oprescudorin11 a răspuns:

'Cel mai scurt timp' este sa uzezi de toate mijloacele:anunta-l pe toate siturile care promoveaza vanzarile imobiliare(tocmai.ro, anuntultelefonic.ro, etc.)apoi da-l la cat mai multe agentii imobiliare si prieteni.In plus transmite poza imobilului inauntru-afara, zonei apropiate dar si locatia pe harta.

| Kostel74 a răspuns:

Agentiile imobiliare, detin cele mai multe informatii in domeniu, si iti scurteaza drumu lung pana la vanzare.O spun din proprie experienta.

| DroG47 a răspuns:

Poti lua contact cu cei de la Blitz (firma care are toate ecranele de la metrou din Bucuresti. Poti pune acolo anuntul tau fiind vazut de foarta multa lume care frecventeaza la metrou zilnic!