| anonimbuc21 a întrebat:

Este cineva din grup care a intrat în scoala de politie cu o boala cronica? (doar pe hârtie)
Acesta fiind sănătos și analizele ok?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa intri intr-o scoala de politie cu o hartie falsa, ca nu-i nebun vreun medic sa-si piarda cariera de doctor, doar ca elibereze un document fals.
Faptul ca cineva "pare" sanatos dar analizele arata ca are o boala cronica de care el stie sau nu stie, nu-l face sanatos si nici apt pentru vreo scoala de Politie sau militara.
Vizita medicala este o proba obligatorie si eliminatorie cu care nu se joaca nimeni, fiindca acela care a mintit ajunge la un moment dat in spital, cand i se declansat boala, se fac investigatii si se depisteaza cine a eliberat certificatul fals, lucru care l-ar baga pe medicul care a eliberat certificarea in puscarie si adio cariera de medic.

| Wr3nch a răspuns:

Daca e pe lista pentru care te declara inapt nu intri.

| Mavni a răspuns:

Hartia e dovada. Nu vorbele tale. Dar de ce ai un diagnostic fals?