| fullmoons a întrebat:

Este legal daca fac un site despre o pensiune pe webs.com? Voi plati taxe sau altceva de genu? spuneti-mi cat mai repede posibil daca este legal sa faci pe webs.com un site despre o pensiune si ma intereseaza daca voi obtine costuri suplimentare pentru asta. Multumesc

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa un site pentru descrierea pensiunii, simplu, pentru a face cunoscuta pensiunea, cu detalii, deci oricum va fi de Publicitate.
Daca nu faci nimic comercial prin intermediul acelui site, este legal, este gratuit din punct de vedere al contabilitatii unei firme ca sa zic asa mai pe scurt.
Legat de webs.com vezi ca are varianta FREE aceea trebuie sa o selectezi, asa nu ai costuri pentru site-ul folosit. Oricum citeste cu atentie conditiile de utilizare sa nu ai surprize mai tarziu, este totul in engleza asa ca ori stii engleza bine, ori apelezi la ajutorul cuiva mai expert.
Deci ce ai de retinut ca fara afisari de chestii comerciale, preturi, metode de rezervare si mai ales de plata.
Asta e, daca vrei sa faci un site comercial, trebuie sa ai o firma inregistrata la Camera de comert si un site pe internet declarat la Finante, precum si pensiunea sa fie in conditii standard cerute de catre cei ce autorizeaza activitatile astea de gen hotelier, cum ar Sanepidul, etc. Te lamuresc cei de la Camera de comert tot ce trebuie sa indeplinesti ca si conditii pe etape, mai intreaba si tu acolo, sa ai o agenda in care sa notezi.
Succes si multi vizitatori pe site. Sa ne lasi adresa www...