| bleakk a întrebat:

Eu daca un un card la banca X unde primesc burse/bani de pe abonamente/alocatie, la un an sau la o anumita perioada de timp mi se ia comision?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti se ia comision de administrare a contului in fiecare luna. iar un functie de banca si de tipul de card ti se ia si comision de administrare a cardului

2 răspunsuri:
| Dayiii96 a răspuns:

Depinde banca, dar in general pentru scolari nu ar trebui sa fie, dar de exemplu sunt banci care trag bani pentru "intretinere card "

| wr3er a răspuns:

In primul rand este posibil sa ti se perceapa lunar comision pentru administrarea contului+alte servicii atasate contului sau cardului.
In al doilea rand du-te la banca si vorbeste cu un consilier/a despre cardul pe care il detii sau suna la "serviciul clienti" si cere detalii despre taxele aferente administrarii cardului.