| nyoentox2002 a întrebat:

Eu mereu ma gândesc să nu mai stau cu părinții ca m-am saturat de ei, mama tipa toată ziua, spune ca nu sunt bun de nimic, taica-miu se enervează repede și înjură mereu, dacă se enervează mai tare mă și bate și ma jignește:spune ca sunt prost, văcar, mama îmi spune ca nici de seama cacatului nu sunt bun și mereu ma enervează și mereu ma compara cu alții ca altul e premiant ca ei o sa ajungă avocat etc, crede că cum mă comport cu ea ma comport peste tot(acasă nu fac treaba și nici patul nu mi-l fac, iar când ma duc la bunica mea fac chestiile astea fara sa se milogească, ea sta la bloc și eu cu părinții la casă, oare sunt asa ca părinții nu ma atrag și ca nu îmi place mediul de acasă?
Eu sunt în clasa a12a și am 19ani, termin liceul fără bac(îs slab la școală de abia trec clasa)
Și ma gândeam sa îmi caut un loc de munca și o chirie sa ma pot întreține singur!
Singura problema e mâncarea ca nu știu sa gatesc!
Să zicem că iau un salariu de pana în 1800-2000 lei tot cu bonuri!
Cam cât as plăti la utilități?
La apă, curent, gaz și ce mai este? Și mâncare?
Mereu sunt stresat!
Pot găsi chirie ieftina la garsoniera sub 700 lei?

32 răspunsuri:
| nyoentox2002 explică (pentru FantasyBoy):

Tu zici ca par isteți, alții zic ca par prost? și imatur

| FantasyBoy a răspuns:

Imatur in nici un caz, din moment ce te gandesti la 19 ani sa te muti la casa ta. Daca tu esti imatur, atunci aia care locuiesc cu mama si cu tata la 35 de ani, cum sunt? Desigur ca mai ai de invatat, dar startul e bun.