| anonim_4396 a întrebat:

Exista comisioane daca platesc cu un card in lei, la un magazin din Germania?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai un card cu care se poate plati in strainatate (Atentie! Nu toate cardurile sunt bune pentru plata in strainatate. Trebuie sa intrebi banca sau suni pe numarul de telfon aflat pe verso cardului) nu prea sunt comisioane dar la schimbul valutar te ard. Daca spuneai la ce banca si ce tip de card poate te ajutam mai mult. Altfel, poti suna la banca. Toate bancile au pe net un numar de telefon info clienti.

| DenisIonut01 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa intrebi la banca ta, cred ca depinde de contul pe care il ai la ei, ce avantaje ai la el, oricum schimbarea din lei in euro iti va lua ceva.

uite am gasit aici un link, poate ajuta.
http://incont.stirileprotv.ro/......ntaje.html

| MaXinTheGaMeRo a răspuns:

Da, pentru ca tu cand platesti acei bani tu platesti si schimbarea lor in euro

| suntserios a răspuns (pentru MaXinTheGaMeRo):

Pai ala nu e comision, e doar schimb valutar