| 34588773 a întrebat:

Exista in Romanaia vreun abator de iepuri sau vreun cumparator de iepuri pe care ii exporta ori ii creste in ferma?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Abator destinat sacrificarii iepurilor, din stiinta mea, nu exista in Ro. ( cel putin pana in 2010)--- multe abatoare existente( pentru alte animale ), unele chiar construite dupa revolutie, au fost inchise pentru ca nu intruneau cerintele de functionare corespunzatoare directivelor europene in domeniu.

Ti-am gasit o adresa de mail a unui tip care se arata interesat de cumpararea animalelor ( eu, personal nu l-am contactat!)--- nu stiu cat de serioasa este cerere lui de oferta --- adresa este :vlad.maximus2009@yahoo.com si o gasesti la nr. 35 "Opinii" a paginii articolului de aici http://www.recolta.eu/......l-covasna/

2 răspunsuri:
| AndreiC a răspuns:

Exista niste italieni pe la cluj care cumpara iepuri pentru abatorizare in Italia. Problema e ca platest cam prost...

| UrsuletulCacao a răspuns:

Da, exista chiar mai multi!