| Girly97 a întrebat:

Exista situatii in care banca sa considere unele tranzactii online cu cardul suspecte si sa il blocheze pur si simplu?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, de obicei respinge tranzactia nu blocheaza neaparat cardul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, în special tranzacții online cu situri din străinătate la care s-au mai semnalat fraude, sau tentative de fraude.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sigur ca da. Daca n-ar fi, nu s-ar povesti.winking

| Andreeush a răspuns:

Bineînțeles și să respingă tranzacția.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi că mai poate fi o limită setată pe cardul tău pentru tranzacții online sau pur și simplu cardul nu e (încă) setat pentru tranzacții online. Pentru orice neclaritate apelează la bancă, ei știu în câteva secunde despre ce e vorba. happy