| roby223 a întrebat:

Exista vreo tara care sa nu aiba cod pin la cardurile bancare?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toate tarile au si cod pin dar au si operatiuni care se realizeaza fara codul pin. De aia se fura de pe carduri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, americanii au ceva carduri de credit care nu au chip si nici pin

| alexandra_8523 a răspuns:

Vrei sa te duci acolo nu? laughing)

| roby223 explică (pentru alexandra_8523):

Nu nu vreau sa ma duc acolo dar am ajutat o data niste oameni sa isi ia tichet pentru metrou si cred ca erau din America si ei mi-au zis ca ei nu au pin la carduri

| alexandra_8523 a răspuns (pentru roby223):

Aaa. Ok. Oricum doar glumeam happy

| roby223 explică (pentru alexandra_8523):

Nu ii bai