| Floofficial a întrebat:

Sunt bani in siguranta pe cardurile bancare?happy

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In general banii sunt in siguranta dar se mai intampla si,, nenorociri,, ...mai rar dar se intampla

| Wehrmacht a răspuns:

Nu.Nu sunt in siguranta nicaieri. Daca nu apare nimeni care sa fure nu inseamna ca sunt in siguranta.Se pot clona card-urile si PIN-ul se poate fura. Daca dai peste un hot profesionist poate sa cloneze card-ul si sa ia codul punand o alta carcasa peste bancomat.Asigura-te ca nu este fals si cand introduci codul tine mana peste taste si corpul in asa fel incat sa nu vada nimeni.
Nu stiu daca s-a folosit asta dar daca bancomat-ul face un beep diferit pentru fiecare tasta nu il folosi pe acela.

| OoBunnyoO a răspuns:

Da, atata timp cat nu platesti si nu iti lasi codul pe toate site-urile pe care le vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ti se fura cardul sau banca sa fie una din aia de isi bate joc de clienti atunci sunt in regula.

| PreaTareღ a răspuns:

Da, se întamplă rar sa nu fie in siguranta,
Nu stiu la ce te referi,
Cumpără un portofel,
Si ai propriul card bancar
laughing

| DANNA99 a răspuns:

Da