| anonim_4396 a întrebat:

Funda!
Buna! In februarie am implinit 15 ani si avand in vedere ca varsta minima legala pentru a lucra este aceasta, unde credeti ca m-as putea angaja in vara asta?
Da, stiu ca printre conditii se numara faptul ca nu trebuie sa fie munca solicitanta, obositoare, fara ture de noapte, program scurt.
P.S.: Sunt fata si locuiesc in Timisoara.

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Varsta minima pentru angajarea unei persoane este de 16 ani.
Dar, cu acordul parintilor sau al reprezentantilor legali, persoana fizica poate incheia un contract de munca in calitate de salariat si la implinirea varstei de 15 ani, pentru activitati potrivite cu dezvoltarea fizica, aptitudinile si cunostintele sale, daca astfel nu ii sunt periclitate sanatatea, dezvoltarea si pregatirea profesionala.

Prea multe oportunitati nu ai :
impartit pliante, debarasor la vreo terasa, cofetarie.

| adita2013 a răspuns:

E bine ca vii si cu pretentii laughing) asa sigur o sa gasesti servici.