| Emy52 a întrebat:

FUNDA!
Telefonul meu are o aplicație de monitorizare parentala și nu e că stau eu cate 4-5 ore pe telefon. Am limita o ora, n-am voie cu alte aplicații de vorbit gen Snapchat (am cont dar l-a șters sad ) și altele. Am nevoie de timp, pentru proiecte, pentru sunat, etc.
In fine, eu vreau să îmi cumpăr eu un telefon/laptop si am cam 2000 lei la dispoziție, din economiile mele.

Mă gândesc că, dacă telefonul va fi din banii mei cumpărat, nu o sa mai aibă nici o treabă cu el.

Sau poate îl țin ascuns o perioadahappy

Revenind, am câteva întrebări:
1) Sa aleg laptop sau telefon?
2) E o idee buna sa îmi iau de la un amanet?
3) îmi puteți recomandat niște modele de laptopuri/telefoane care să nu fie foarte scumpe dar nici prea ieftine, să fie doar așa cât să am un telefon pe care îl pot folosi normal?

Răspuns Câştigător
| 120bulevard a răspuns:

1) Depinde de tine
2) Nu
3) Samsung A53, Redmi note 11 pro si Laptop Lenovo IdeaPad 1 15AMN7

| Emy52 explică (pentru 120bulevard):

Mersi mult, sunt foarte bune sugestiile

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca ti-au pus aplicatia de monitorizare ca e telefonul luat din banii lor? sau ca sa aiba grija sa nu dai de belele?

| sierra1 a răspuns:

"Sa aleg laptop sau telefon?"

doar tu știi ce nevoi ai in sensul ăsta (părere: AMBELE)

| johnnny123 a răspuns:

"Mă gândesc că, dacă telefonul va fi din banii mei cumpărat, nu o sa mai aibă nici o treabă cu el"

Te gândești greșit. Părinții nu ți-au limitat timpul petrecut pe telefon pentru că este cumpărat din banii lor, ți-au limitat timpul pentru că nu este bine să-ți petreci viața cu ochii în telefon.

| blackann a răspuns:

O sa l gaseasca si iti pierzi si banii si dintii

| zenuX a răspuns:

Ti as sugera un telefon, Samsung urile le gasesti ieftine.