| minime3 a întrebat:

Heelp! Cum se primesc banii prin mandat postal? Ti-i aduce postasul acasa, sau cum se procedeaza? Multumesc!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Hârtiuță la cutia postală ca sa mergi la posta de care apartii sa-ti iei banii.

| Simpatic a răspuns:

Da, ii aduce postasul acasa la tine la adresa, ii dai buletinul si el iti da banii.
Daca nu te gaseste acasa ii depune la posta si tu ii poti ridica ziua urmatoare de la posta de care apartii, tot asa cu buletinul.

| minime3 explică (pentru Simpatic):

Multumesc! M-ati lamurit!

| Simpatic a răspuns (pentru minime3):

NPC!

Daca e vorba de acest tip de mandat poti citi si

https://www.posta-romana.ro/......ntern.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la posta si ii ridici

| trophin a răspuns:

"next to step" happy