| anonim_4396 a întrebat:

Hei.
Am nevoie de 100 de lei și nu stiu cum am aș putea face rost de ei, părinții mei nu au de unde să îmi dea.

12 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă părinții tăi nu au posibilități financiare, poate că te-ar putea ajuta bunicii, ori o rudă de care ești mai atașată, ori un prieten apropiat (măcar în împrumut).
Dacă ești o fire mai prietenoasă te poti atașa de un grup de copii care obisnuiesc să scoată bani frumosi de sărbatori (fie cu colindul, fie cu plugusorul etc)

| GabiDumitrescu a răspuns:

De ce nu ai fost la colindat? Pentru ce ai nevoie? Parintii tai ce puii mei fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Era sa zic o prostie, dar mă abțin. Oricum, la mulți ani pentru noul an. laughing

| IonutPetre12 a răspuns:

Du te la colindat

| Criss569 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Nu prea am cu cine.

| MariaMonica2009627 a răspuns:

Si am nevoie de multe, în fine daca esti mic poimâine poți merge cu sorcova și dacă ești mare munceste, ajutați vecinul la ceva, vinde undeva, va bani cinstiți.

| Criss569 a răspuns (pentru MariaMonica2009627):

Sunt față și nu am vârsta necesară pentru a munci.

| Criss569 a răspuns (pentru Criss569):

Fată*

| MariaMonica2009627 a răspuns (pentru Criss569):

Du-te poimâine cu sorcova, și eu merg sa strang bani pentru o cameră.

| Carasin a răspuns:

Împrumută cate 20 de la prieteni verișori bunici și îi faci

| AllexC a răspuns:

Poti imprumuta de la prieteni. In rest nu stiu cine ti-ar putea da asa 100 lei. Banii nu se fac batand din palme.

| Sayiumi a răspuns:

Du-te la urat indiferent de vârstă dacă te văd mai mare și cu o urătură primești bani mai putine eugeni la mine se duc până în 24 de ani și chiar și o babă