| anonim2789 a întrebat:

Hei,am văzut tot mai multe pagini cu haine de la turci și etc cărora le merge bine.M ar interesa sa încep și eu sa vând dar cum se procedeaza? Este ok sa trec cu ele la vama? Sau cum gasesc pe cineva care sa mi furnizeze marfa? Chiar nu știu și astept orice informație

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Le importi, adica le cumperi cu factura si o arati vamii, ei iti calculeaza plata importului si a TVA-ului aferent marfii cumparate si asa ajungi sa cumperi sis a vinzi online sau cu magazin, dupa cum doresti.
Din pacate Turcia nu este in UE si nu esti scutit de taxe vamale si nici TVA, pe care ai obligatia sa le platesti acnd cumperi marfa din afara tarilor UE.

| Violleta2022 a răspuns:

Cat despre furnizorii turci, va trebuii sa ti-i cauti singur, mergand aoclo, vizitand, intreband, fiindca cei care si-au deschis aceste magazine online nu-i vor vinde pontul lor, tu facandu-le concurenta.