| BlackPill a întrebat:

Hei, stiti cam ce joburi pot practica la varsta de 15 ani, chiar as vrea ca vara asta sa ma angajez undeva. Stiu ca trebuie sa ai minim 16, dar am auzit persoane si mai mici care s-au angajat.

Răspuns Câştigător
| Ciprian1994 a răspuns:

Da stiu persoane care au inceput sa munceasca de la 15 ani...dar depinde.Depinde mult si de zona.Joburi pentru varsta ta ar fi: vanzator ziare, supraveghetor market, promoter, ai putea sa lucrezi undeva intr-un fast-food, intr-o pizzerie sau taxator pe autobuze, parcari.
Eu am lucrat pe vara in Neptun la un fast-food de la 16

2 răspunsuri:
| gfy a răspuns:

Buna! Poti opta pentru joburi online. Incearca pe http://freshjobs.info. Daca ai intrebari, nu ezita sa mi le adresezi.

| IsabelaIssa a răspuns:

Poti sa vinzi diferite produse, pe net fara nici o investitie sau personal prietenilor tai, si o sa ai un comision in functie de vanzari. Daca te intereseaza lasa-mi un mesaj.