| Ryana1999 a întrebat:

Hei,

Sunt cam praf la matematica, dar am nevoie de ea la bac. Stiti cumva vreun site sau ceva gen meditatii online pentru matematica? Nu prea imi permit meditatii platite. Am mai incercat pe Youtube dar unele explicatii nu sunt prea logice.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Ce fel de mate? Eu am dat M2 și la fel eram.
Eu găsisem pe net 100 de variante și cineva pusese și rezolvările de la toate Exercițiile. Le-am scris pe alea ca sa le înțeleg, am încercat sa fac și singura și unde nu am știut am căutat pe google cum se face exercițiul și pana la urma am reușit, am luat 8. Deci caută niște variante rezolvate și apoi pune-ți tu mintea la contribuție.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai doua ajutoare la indemana: manualele si culegerile de probleme.
Al treilea ajutor este chiar persoana ta: vointa si sarguinta.

(Cu palnie nu se poate baga stiinta in capul omului.)

| Arii2 a răspuns:

Te inteleg perfect cauta lectii matematica online.

| Scufitarosie22 a răspuns:

De ce nu te muti la un alt profil, in care sa nu faci matematica.