| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si am ceva bani,vreau sa ii investesc in ceva, dar nu stiu in ce ( nu as vrea sa ii irosesc).
Vreau sa castig bani din investitia pe care o fac.
Daca aveti idei puteti sa mi le dati!
Multumesc!

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai grija de banii tai si mai INVATA!
Prima data invata cum sa ai grija de banii tai.
In faza urmatoare invata cum sa faci investitii fara sa pierzi.
La urma invata cum sa-ti investesti banii sa mai si castigi in urma lor.

| cristimihailov a răspuns:

La varsta ta, legal nu ai dreptul sa faci nici o afacere. Iti trebuie minim 18 ani pentru a fi declarat major pentru ca altfel nu poti raspunde penal fata de faptele tale.

Ma gandesc ca doar sa te joci pe crypto currencies ar fi loc pentru tine.

| DaniTDCI a răspuns:

Daca te pricepi destul de bine in domeniul IT poti cumpara calculatoare/laptopuri defecte, le repari si le vinzi mai scump, ca sa ai parte de vanzari cat mai bune de exemplu cumperi un laptop cu. 300 lei, il aranjezi, eventual reinstalezi windows-ul si il pui la vanzare cu 350 negociabil, nu pui preturi prea mari ca nu o sa faci profit de oarece nimeni nu cumpara, iar din acei 250, scazi maxim 20 lei, restul de 30 fiind profitul, nu te astepta din 3 pc-uri vandute sa scoti cine stie ce, dar cu timpul poti scoate profit frumos daca stii cum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O cotă de 4.

Răspuns utilizator avertizat
| Ensiferum a răspuns:

Baga la aparate pe miza maxima, ai sanse maxime sa ii dublezi foarte rapid.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Baga la pariuri? cote mici si sigure.

| lucxxxyyy a răspuns:

Dacă ai un buget până în 1000 de euro poți să îți iei un calculator de gaming și să te apuci de Youtube și chiar faci bani din donații pe live de detoate doar încearcă. Sper că te-am ajutat