| iKendaro a întrebat:

Ce tip de card recomandati pentru a primi bani din alte tari si pentru plati online? Eu nu lucrez sunt student si as vrea sa stie ce imi trebuie ca sa fac un card, si care e diferenta dintre card de debit si card de credit?

Răspuns Câştigător
| TheHellcatSpangledShalala a răspuns:

Visa este cel mai bun, pentru ca Paypal (cel mai folosit in plati online si pentru transferul banilor in/din alte tari) accepta doar Visa.
iti trebuie un card de debit.

| iKendaro explică (pentru TheHellcatSpangledShalala):

Ok si la banca ce acte imi trebuie?

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Un Visa Electron ar fi cel mai bun pentru asta. Este card de debit, cele de credit sunt altceva.