| Jem65 a întrebat:

Am nevoie de parerea cuiva care chiar se pricepe!
Ma tot intrebam zilele astea, eu locuind la tara, am un magazin la care lucreaza doar o vanzatoare.
Si ma tot gandeam, dupa ce face monetarul, sunt sanse ca toti banii facuti pe ziua respectiva, sa ii ia cu ea acasa?
Sau ii lasa in magazin?
Va rog ajutati-ma!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Aretha a răspuns:

La orice casierie se iau banii. Nu neaparat la ea. Se duc oricum din casa de marcat in alta parte. La sef, la seif, la birou.
Dar zicand ca de la tara, atunci da, ii ia cu ea.

Acum da i in cap la saraca femeie si fa ma sa ma simt vinovata rolling on the floor

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

(Reclama de la Vodafone shake nu mă lasa să răspund la întrebare).
Regula este ca banii să îi iei tu în fiecare seară. Pentru că ea este doar vânzătoare. Este un risc pentru ea să ia banii acasă. Evită riscul și eventual înșelătoria și du-te să iei banii personal, semnând pentru ei. Tu trebuie să ai un contabil care să îți gestioneze intrările și ieșirile, și acestea să se potrivească după Zet-ul casei de marcat. De asemenea trebuie să faci inventar la un anumit interval de timp.

| Adrian5575 a răspuns:

Mergi la munca si lasa prostiile! Sper ca esti constient ca mai devreme sau mai tarziu tot la puscarie ajungi... nu merita riscul. Mai bine muncesti, faci un ban cinstit si dormi linistit pe perna ta, langa familia ta!

| GouDidodino a răspuns:

Vrei sa dai lovitura ma curistule? Pune osul la munca, lasa spargerile, ca o sa plângă mama ta dupa tine

| totalikSorin a răspuns:

Este magazinul tau?