| Chanel1 a întrebat:

Am si eu o problema. Am fost promoterita si am impartit pliante si i-am zis recrutorului ca m-am angajat si nu mai lucrez pentru el. Si zilele astea, l-am anuntat cu vreo 4 minute inainte sa nu ajung la impartit pliante ca a intervenit ceva si a trebuit sa plec. Si s-a suparat. Si are sa-mi dea niste bani si mi-a dat block pe wapp, Facebook, cica si la numarul de telefon. Mi-au zis de la firma ca are probleme, ca e nervos, ca nu stiu ce. Si nu-mi pasa mie. Eu imi vreau banii aia. Si nu stiu ce sa mai fac sa mi-i dea. Ca i-am dat mesaje, mi-a dat seen si dupa block. Marea parte imi zic ca nu o sa mi-i dea.
Si nu stiu ce sa fac. Pot face reclamatie la firma aia? Chiar daca n-am semnat un contract? Chiar nu stiu. Nu prea vreau sa se bage parintii mei ca ei nu stiu ca nu am fost la munca ultima oara.
Ce ma sfatuiti?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa-l mai cauti pe acel individ, dar trebuie sa mergi la sediul lor, sa depui cerere sa ti se dea restul de bani.

| Holiday a răspuns:

Daca nu ai nici un fel de contract, ia-ti gandul de la ei.

| Yurisa a răspuns:

Ti-ai cautat-o

| Catalina990099 a răspuns:

Dacă nu ai semnat contract nu cred ca iti mai vezi banii ...Sau cel putin de la el. Mergi la firma respectiva si ia legatura cu un director ceva si cere ti banii înapoi. Explică cum a fost si poate ai noroc sa ti-i dea.

| anonimaalee29 a răspuns:

Daca ai fost neserioasa nu te astepta sa primesti altceva de la el! El are nevoie de tine si tu ii spui cu 4 minute inainte de a incepe ca nu te mai duci? pune te in locul lui sa vezi ce aiurea e apoi comenteaza ca nu iti da banii!

| Sofiathegirl a răspuns:

Te duci cu conversatia dintre tine si el la politie.

| alina2k18 a răspuns (pentru Sofiathegirl):

laughing C e treaba are politia cu asta laughing