| KatiiLove a întrebat:

Anul trecut am lucrat in Olanda iar de curand am primit un plic de la Belasting in care mi se cere o suma de bani inapoi. Eu as prefera sa platesc atunci cand merg din nou la munca insa stiu ca daca intarzii cu plata se aplica penalizari. Stie cineva cu cat crește de la o luna la alta penalizarea?

5 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Depinde de suma
transferul bancar/western union s-ar putea sa coste chiar mai mult!

insa eu unul le-as da un telefon si i-as intreba direct pe ei!
Olanda e in UE asa ca o fi tel international dar nu costa atat de mult!

| KatiiLove explică (pentru CarcotasulVesel):

Mi-au dat de completat un formular atașat scrisorii, in care eu imi dau acordul sa imi retraga ei banii din cont...

| Demidol a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa platesti acum decat mai mult cu penlizari?
In afara, oriunde, procentele sunt mai mari dcat in Romania. Si nici aici nu sunt mici.

| KatiiLove explică (pentru Demidol):

Sunt conștientă de acest aspect. insa având in vedere ca mai am o luna, doua pana plec ma gandesc ca nu o sa puna cine știe cat in plus.

| Demidol a răspuns (pentru KatiiLove):

Atunci, vorbeste cu ei. Spune-le ca platesti atunci. Vezi ce zic.