| SatanicBear a întrebat:

As vrea sa obtin un credit de nevoi personale de aproximativ 5000 lei, banii urmand sa fie restituiti in 12-14 luni.
Problema sta in felul urmator, eu sunt angajat doar de 2 saptamani. Exista vreo banca (sau whatever) care sa-mi accepte cererea?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Sunt asa numitele IFN-uri dar au niste dobanzi de-ti sare siguranta.
http://www.zub.ro/credite-fara-vechime-la-locul-de-munca/

| SatanicBear explică (pentru Salontanul):

Mi-o picat fata cand am vazut DAE de 59% la Provident. laughing Nu prea merita in halu' asta, e hotie pe fata. Probabil o sa astept pana fac vechimea aceea de 3 luni si apelez la o banca.

| Salontanul a răspuns (pentru SatanicBear):

Ai-i inca bine! Cand am sunat eu la ei (mai demult) aveau 79% DAE pe an. Astia: https://www.zaplo.ro/? tid=kwd-47746988543&gclid=Cj0KEQjw6My4BRD4ssKGvYvB-YsBEiQAJYd77dR9TTdOiVgGiiIlNP2miWj-EfMahF84gVIzc1-4Q4AaAquF8P8HAQ
zic ca primul imprumut este cu 0% daca iei doar pana la 1500 Lei. Asa ca mai bine asteapta.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si daca nu ai din ce plătii ratele pierzi casa, asta vrei? Că ăia nu se joacă, ăia sun ca, cămătarii, pun dobînzi exorbitante, stai si gîndeste te bine, daca i ti poti permite sa plătesti ratele, nu te arunca cu capul inainte, discută si cu familia ta, ei ce zic, te ajută ei sa platesti? Si pentru ce i ti trebuie această sumă?

| Sellak a răspuns:

Daca vrei sa-ti iei un credit de nevoi personale si sa fi sigur ca merge totul bine. Asteapta pana faci 3 luni vechime la locul actual de munca, si iti poti face un credit de nevoi personale fara ipoteca ( adica nu iti ia nimeni casa cum zice "CristiBucuresti" ), si faci creditul pe cat timp vrei tu ( maxim 60 de luni ).
Majoritatea bancilor cer 3 luni vechime la locul actual de munca, 1 an vechime in campul muncii, peste 21 de ani si un venit de minim 700 de lei pe luna la credit in lei si 500 de euro la credit in euro. Daca indeplinesti toate conditiile o sa ti se aprobe creditul fara probleme.

| gabriel87000 a răspuns:

Ce dobitoci sunt uni in frunte cu tine.ai deja 2 saptamani de munca si deja te gandesti la imprumut? auzi ziua de maine sti ce aduce? daca nu mai ai de unde sa dai inapoi ce faci? nu mai bine astepti un pic pana ce faci rost de bani?