| Mădălina_Istrate_1995 a întrebat:

As vrea sa stiu daca UE ar da niste fonduri pt deschiderea unei firme... Si ce conditii trebuiesc indeplinite. Merci!

1 răspuns:
| sofisis a răspuns:

Normal ca da.
Prima si cea mai importanta e sa ai sediul social al firmei si adresa unde locuiesti, in mediul rural.
Apoi trebuie facut proiect. Ala costa si trebuie sa ti-l faca cineva care stie atat lume cat si ce face.
Apoi, tu trebuie sa detii terenul pe care ai firma. Si trebuie sa detii si o parte din bani (procentul depinde pe ce axa si masura te vei incadra).