| AlexAlx2626 a întrebat:

Hei TPU, de curand, cei de la firma unde lucrez eu, au cerut sa ni se schimbe cardurile. si m-am schimbat de la Raiffeisen la BRD. problema e alta. mi-a venit cardul acasa si in plic nu am gasit codul PIN. am citit pe factura aia, zice sa trimit un sms la un numar format din 4 cifre. pentru ca sunt pe DIGI. si spune sa trimit ultimele 4 cifre din codul cardului, si ultimele 4 cifre din cnp. buun, am trimis. si ramane asa. ( se trimite ) problema e ca am asteptat 24h si inca nu s-a trimis. am sunat la BRD, si mi-au spus ca nu pot afla pinul daca nu trimit sms cum imi cere factura. le-am explicat si au zis ca nu au ce face. ce sa fac? Am o gramada de bani pe el. sad

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la banca!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Imprumuta un telefon din alta retea, trimite mesajul, afla-ti pinul, memoreaza-l sau noteaza-l undeva, SMS-urile trimise si primite le stergi din telefonul respectiv. Mai pe romaneste alt **** marca Digi, numarul respectiv probabil nu e activ in Digi.

| AlexAlx2626 explică (pentru andreia67):

Am incercat. si imi spune ca pinul a fost deja trimis. ciudat ca nu mi-a venit inca. sad

| Knu a răspuns:

Fa poza la card fata/spate si trimite-mi in mesaj privat.

| andreia67 a răspuns (pentru Knu):

Trebuie sa fii idiot sa faci asta. Vrei sa-i cheltui banii online?

| ConstantinMarco a răspuns:

Da-mi mesaj pe private so te ajut eu