| TiffanyTpu a întrebat:

Heii TPU... am si eu o nelamurire: o prietena de-a mea nu a platit factura la AVON de cateva luni (cred ca 4)! este posibil sa o bage la proces daca nici acum nu este platita? cineva i-a spus ca firmele astea de cosmetice si etc sunt ca un fel de "trafic de produse-ILEGALE" si ca facturile pe care le primeste sunt doar nu stiu ce facaturi pentru a platii cat mai repede si ca nu are cum sa-i deschida proces daca e ilegal!
deci...deschide sau nu proces? happy

3 răspunsuri:
| emabrumareanu29 a răspuns:

Sa plateasca cat mai repede factura. O vor da in judecata.

| Nebuuu a răspuns:

Depinde si de valoarea comenzii. dca nu este una foarte mare nu cred ca e nevoie de proces la cat castiga. doar ca nu mai poate da comenzi pana nu o plateste pe aceea.winking

| karas_2168 a răspuns:

O baga la puscarie pe minim 3 minim 3 ani, o cunostinta de-a mea a facut la fel si i-a dat 3 ani dar a facut decat 14 luni de puscarie.E la alegerea ei daca vrea sa plateasca daca o sa suporte consecintele.