| GheorghitaEmanuel1422 a întrebat:

Hello! Am 17 ani și caut un loc de muncă în Iași, vreun sfat sau pont?
Menționez că am experiență în photoshop, realizare și administrare baze de date, relații cu clienții/participanții, coordonare și organizare evenimente, obținere sponsorizări etc.
Nu prea găsesc variante.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum dumnezeu sa ai experinta, cand ai doar 17 ani?
Ce ai facut acasa pentru prieteni, nu te considera calificare si nici experimenta.
Incearca munca voluntara pe la unii si altii, ca nu prea ai sanse sa gasesti ceva de munca in domeniul asta acum, cand sunt atatia profesionisti, cu ani grei de experinta, pusi in somaj tehnic.
Iar pe site-urile de freelanceri nu ai inca acces, avand sub 18 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate ar trebui sa stii ca, pentru angajarea legala la un job de: designer in photoshop, administrare de baze de date, relatii cu clientii si altele se cere studii minime de 12 ani, cu BAC-ul luat si eventual certificate luate, sau scrisoare de recomandare de la angajatorul precedent.
Ma tem ca tu nu intrunesti nici unul din cerinte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Reclamă online.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sfat? Da!
1. Asigura-te ca nu ai accentul si mentalitatea zonei
2. Muta-te spre Vest.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, cauta ONLINE, puisor. Asta e secretul. ON-LINE! Acum sper ca maninci engleza pe piine, ca daca nu e cam nasoala treaba...

| Catrice a răspuns:

Mama da' ai lucrat de la 11 ani de ai atâta experienta... săracul copil.
Experienta fără un portofoliu e egala cu 0. Sau sa fi făcut ceva remarcabil cu care sa te deosebești spre exemplu de mine, ca și eu am lucrat mult în Photoshop ca distracție mai mult.

| GheorghitaEmanuel1422 explică (pentru Catrice):

Am experiență acumulată în urma unor funcții de conducere într-un ONG, am și portofoliu.

| JicaContra a răspuns:

Ejobz
daca, chiar stii photoshoot, ai sanse mari sa iti gasesti ceva bun
insa cum balarii ai ajuns sa stii bine si baze de date, nu imi dau seama, dar felicitari, si cu asta iti gasesti job usor

cat despre restul, in pandemie, nu prea te ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EJobs. Dar trebuie sa ai răbdare încă un an.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Designer photoshop
operator call-center
organizator evenimente