| Alecsa90 a întrebat:

Hello TPU! Vreau sa fac un credit la banca, am venitul lunar de 750 Ron + bonuri de masa si a-si vrea o suma nu foarte mare! As dori sa ma ajutati cu un sfat cei care au venituri la fel de micute, v-a acordat banca creditul?
Eu as vrea 2500 euro, credeti ca e realizabil?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca ai putea lua, dar asta nu depinde de noi. Du-te la o unitate bancara si ai sa vezi conditiile. Succes si numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să nu te bagi în cârd cu ea, este cămătar cu acte!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar nu cred ca iti va da vreo banca mai mult de 6-8 salarii, pate doar ipotecind casa sau ceva de genul asta.In baza salariului, sigur nu poti obtine suma.Iti spun din experienta.

Răspuns utilizator avertizat
| alina58 a răspuns:

Eu nu ti-as recomanda sa faci credit la banca. In primul rand, locul tau de munca nu e stabil, nimic nu e stabil in Romania. Plus ca trebuie sa garantezi cu ceva aceea suma de bani, de obicei apartamentul sau masina. Daca o sa-ti pierzi locul de munca anul viitor, nimanui nu o sa-i pese ca tu ramai pe strada. Plus ca tu vei plati o suma mult mai mare, decat cea care o primesti. Mai bine ai rabdare, si iti strangi tu bani, nu trebuie sa fi sclavul bancilor. happy

| ioachimb a răspuns:

Buna Alexa, sunt consilier credite gratuit, ma poti suna pentru obtinerea unui credit 0732 612155

| Alecsa90 explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi utile/inutile dar am fost astazi la BCR si se pare ca pot face un credit. Doar ca nu sunt 2500 euro ci doar 2000 euro pe o perioada de 5 ani cu o rata de 220 Lei/luna!