| TanaseȘtefan a întrebat:

Salut, am trimis un colet cu fan curier si clientul nu a raspuns curierului. Am primit email ca coletul o sa vina la mine inapoi si trebuie sa platesc tot eu tur retur. Eu sunt ocupat si nu stiu daca pot sa il prind pe curier sa iau inapoi coletul, se intampla ceva daca nu platesc si nu iau coletul?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Poti merge la sediul firmei de curierat din zona ta. Gasesti coletul acolo

| sierra1 a răspuns:

Revine el cu un anunț a 2 a zi, poate atunci o să ai timp!

| TanaseȘtefan explică (pentru sierra1):

Tin sa mentionez ca coletul ii apartine unui var care lui nu ii mai pasa de colet, a spus ca pot sa il opresc eu dar nici mie nu imi pasa si nu imi convine sa dau banii pe tur retur si sa ma uit la colet si coletul sa se uite la mine :/

| sierra1 a răspuns (pentru TanaseȘtefan):

La unii curieri, coletele nerevendicate de nimeni timp de 6 luni sunt ulterior casate/distruse

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, se întâmplă multe. Te înțelegi cu curierul.

| mi25 a răspuns:

Poti sa-l dirijezi in locul unde lucrezi.