| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, cum ati reaction dacă ati merge la un magazin și mai sunt 15 minute pana la închidere și când încercați sa intrați observați ca este încuiată usa? Le vedeți pe vânzătoare înăuntru și le faceți semn sa deschida iar ele încep sa rada, sa scoată limba și sa facă semne ca e închis deja și ca nu mai deschid. Din punct de vedere legal ar putea păți ceva vânzătoarele?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"ar putea păți ceva vânzătoarele?"

mustrare (verbală sau cu ochiul) de la șef, cam atât

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din punct de vedere juridic programul orar este un contract intre magazin si client. Citeam undeva ca un client a dat magazinul in judecata pentru asta si a castigat inclusiv despagubiri. Bine! Eu n-as face asta ca n-am nici timp, nici bani pentru asta.

| dullcat a răspuns:

Credeam ca asta e in sfarsit ceva ce s-a intamplat in realitate, dar trebuia sa adaugi ceva de la tine, asa pentru cancan. laughing E absolut normal sa se inchida usa in conditiile in care in super/hipermarketurile romanesti intra o groaza cu jumate de ora inainte de ora inchiderii, si desi se tot anunta din 5 in 5 minute ca urmeaza ora inchiderii, apoi sunt rugati clientii sa se indrepte catre casa, romanii sunt smecheri.

Tie ti-ar conveni sa lucrezi la Kaufland, programul sa scrie pana la 10, dar fiindca se face coada de 20 de oameni cu carucioare la 10 fara 5 minute, sa pleci la 11? Nu cred.Mai ales dupa o zi intreaga de vazut fete si moace care mai de care mai acre si mai suparate pe viata, care nici macar nu dau buna ziua sau nu zic multumesc.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru dullcat):

Eu nu fac astfel de prostii, eu respect programul vanzatoriilor și nu vreau sa ii deranjez când ei vor sa se pregătească de plecare

| dullcat a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Si atunci intrebarile astea le pui in numele cui?

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru dullcat):

în numele meu dar situația a fost trăită de alta persoana

| Frank51 a răspuns:

Aș merge la alt magazin sau la non-stop.

| LordCristobal a răspuns:

E o nesimtire crasa din partea vanzatoarelor, nu mi se pare normal sa inchida cu 15 minute inainte de inchidere si sa iti rada in nas.
Legal nu pot pati nimic dar data viitoare sa filmezi cu un telefon marlania lor si sa o pui pe platforma de socializare sau sa o trimiti unui reprezentat regional al supermarketului(in cazul in care e vorba de un lant cunoscut de supermarketuri).

| anonim3247 a răspuns:

Nu pățesc nimic ele

| Vladislav2020 a răspuns:

Tu esti problema.