| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume de ce tocmai oamenii de afaceri sunt cei mai zgarciti oameni, sunt in stare sa manance si negrul de sub unghie si am vazut ca ling ambalajul de sus de la iaurt ca sa nu risipeasca nici macar un strop. Ce parere aveti de oamenii zgarciti?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Unii dintre ei știu cât de greu au muncit pentru banii aia mulți și nu prefere sa irosească nimic.
Dar mai este extrema cealaltă unde unii afaceriști au o zgârcenie dusa la extreme din cauza unor lipsuri din copilărie și nu ar ajuta voluntar pe nimeni.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil nu cunsoti tu prea multi oameni de afaceri, ca eu am intalnit destui care sunt foarte darnici.

| Some0ne a răspuns:

Sunt fel si fel de oameni, dar multi dintre ei sunt zgarciti, iar astfel au ajuns bogati. In momentul in care arunci bani in stanga si in dreapta pe lucruri de care nu ai nevoie, nu mai reusesti sa pui de-o parte si astfel sa devii bogat.
Nu uita: picatura cu picatura se face balta mare