| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU.Am 14 aproape 15 ani si chiar imi doresc sa am mai multi bani de buzunar.Intrebarea mea este:cum as putea face aproximativ 500 lei pe luna?(fara raspunsuri dinalea"esti prea mic, traiesteti copilaria","nu ai cum")vreau idei.Dau funda

10 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Împarți pliante.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu, adultii de unde au bani? se trezesc dimineata la 5, sa mearga la munca, sa tina o casa, un copil 2, si pe ei.
Dar la 14 ani nu prea ai optiuni, de la 16 ani in sus.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa zicem ca ai 14 ani, desii in noiembrie spui ca ai doar 13ani, ceea ce ma duce cu gandul ca, tu ai putea avea doar 13 si cateva luni. Uite aici declaratia ta:
"în 5 Octombrie 2018 | andreiminion a întrebat:
Salut.Am 13 ani si vreau sa ma apuc de fotbal..."

Din pacate, esti mult-mult prea mic sa poti face bani legal.
Banii de buzunar la varsta asta, se fac de la parinti si bunici, sau ajutandu-ti rudele la treburi prin curte au gradina.
Oricum, la varsta asta nu ai nevoei de bani, pentru ca: hrana, imbracamintea si casa iti sunt platite de parinti, iar responsabilitatile tale sunt: datorie sa inveti, sa mergi zilnic la scoala si sa asculti in totalitate de parinti.
Din pacate, chiar de te trantesti cu fundul de pamant, tot nu poti schimba varsta ta de 13-14 ani si nici regulile stricte, impuse de stat.

| FaraNume1245 a răspuns:

Ce știi să faci? În afară de a crede că banii cresc pe garduri.

| darrio2007 a răspuns:

„Esti prea mic, traieste-ti copilaria".
Singurul raspuns plauzibil.
Daca nu -ti convine, este problema ta.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Se da si el mai mare. Se minte singur cand „uită" de varstă.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Freelancer
cauta pe google
insa iti trebuie cont bancar in care sa primesti banii, asta daca reusesti sa faci proiecte

| 1Dezaxat a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Ce, ma? =]]. Ai vreo idee ce inseamna freelancer?

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru 1Dezaxat):

Am, dar, poate pustiul e bun, ce stim noi tongue

| Andreeush a răspuns:

Nu prea ai cum la această vârstă din păcate.
De la 16 ani ai putea să iti cauți ceva de muncă.