| diavolitadulce a întrebat:

am si eu o intrebare urgenta... tatal meu m-a rugat sa caut pentru el pe internet o firma care face alte firme. i-am spus ca ma descurc dar nu e asa. deci daca vrea sa isi faca o firma trebuie sa apeleze la una care sa o infiinteze? daca este asa vreau si eu cateva link-uri. daca se poate ceva prin Calarasi sau Bucuresti. va rooog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca nu merita sa apeleze la o firma, l-ar costa bani in plus.
Daca stati in Calarasi sau in alta localitate din judet atunci sa mearga la Oficiul Registrului Comertului de acolo si il ajuta cu tot ce are nevoie (consultanta si acte) si cheltuielile sunt mai mici. Oricum, primul drum trebuie sa-l faca la ORC pentru rezervarea denumirii firmei. Numai bine!

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

@alin23mester: Norocul tau ca ai in strainatate. La noi, birocratia te baga in mormint dinainte de a apuca sa iti faci toate actele de firma.
@diavolitaamara: Linkul lui Dragos este util, insa preturile lor sint cam piperate. Ai face bine sa arunci o privire si aici - http://www.doctorfinance.ro/infiintari-firme/infiintare-srl-25

| StefanMosneaguID a răspuns:

Http://www.infiintarisocietatibucuresti.ro/ Poftim. Sper sa ai profit :)). Bafta!