| ღÐelly a întrebat:

As avea si eu nevoie de ceva ajutor.As vrea sa imi fac un card bancar(Visa) si ai mei imi fac doar daca stiu dobandele,comisioane, si sfaturi utile >:".Dau Fundita happy

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Renunță la ideea cardului, banca atât știe să facă să te jupoaie, te atrage la ei cu oferte, comisioane și tot felul de avantaje iar după ceva timp realizezi cum îți dispar bani din cont cum apar așa zisele comisioane fantomă și multe altele.

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu te supăra câți ani ai, că ar exista o variantă oarecum convenabilă pentru a face un card dar numai dacă ești studentă.

| ღÐelly explică (pentru Azµre):

Am 16

| Azµre a răspuns (pentru ღÐelly):

A... mulți înainte... nu e nici o treabă la vârsta ta. după ce vei ajunge la facultate, poți face un card student care are comision de administrare 0 și retragerea de la bancomatul băncii respective la fel dar în schimb dacă retragi din altă parte e undeva la 3 lei.

Nu e o treabă cu cardul decât în cazul în care ai mulți bani și e normal să îi ții în bancă dar și așa te fură bancă fără să știi. Oricum era valabilă treabă până la 26 de ani după care începea să te taxeze la comisionul de administrare și de retragere.
Eu am pățit-o.

| ღÐelly explică (pentru Azµre):

Merci oricum.Cred ca nu imi voi mai face worried

| Azµre a răspuns (pentru ღÐelly):

Oricum nu e treabă crede-mă mai ales că nu ai un loc de muncă să zici că ți se varsă banii pe el sau să faci cumpărături cu el... la urma urmei dacă tu pui 1 milion pe el să zicem nu o să poți scoate 1 milion vei scoate 90 de lei... deci oricum pierzi dintr-un foc.